הלוואה - אשראי ישיר הלוואות לכל מטרה
 
הלוואות מהירות
טל: 03-917-8877
 
אצלנו כולם מקבלים הלוואה
הלוואה לעסקים | הלוואה לשכירים 
   
צור קשר להלוואה מהירה 
דף הבית  >>  דוגמאות להלוואות  >>  הלוואה מקופת גמל
הלוואה מקופת גמל
 

כמעט לכל שכיר יש חיסכון פנסיוני הנצבר לזכותו במשך השנים, באמצעות הפרשות של סכומים היורדים מהמשכורת מדי חודש. לרוב, מיועדים חסכונות אלה לימי הפרישה לגמלאות, אך לא אחת קורה שאנו נזקקים לסכומים גבוהים באופן מיידי וישנם המתפתים לפדות את הכספים שהצטברו לפני זמן הפירעון. מעבר לכך שמדובר בניצול מוקדם של כסף המיועד לעתיד הרחוק, מי שמושך את הכספים הללו לפני המועד, מאבד גם את הזכויות הרבות המגיעות עם הקופות, כמו הטבות מס ותנאים המגיעים עם הוותק של החברות.

רבים אינם מודעים לכך, אבל יש אפשרות ללוות כספים מקופות גמל, מבלי לאבד את הוותק שנצבר ואת ההטבות השונות וחשוב מכל – להשאיר את החיסכון. חוסר המודעות מביא לעתים למשיכה מוקדמת של הכספים ולא צריך ללמוד מנהל עסקים וכלכלה בכדי להבין שמדובר בצעד הגורם הפסדים לעמית שמשך את הכספים לפני המועד.

הלוואה מקופת גמל מתאפשרת לאחר וותק של חברות של שלוש שנים לפחות, אבל חשוב לדעת שלא מכל קופה כזו ניתן ללוות והדבר תלוי באישורו של מנהל הקופות ומותנה בהוראת המעסיק של הלווה. למעשה, ישנן קופות גמל אשר כחלק ממדיניות קבועה אינן מאשרות הלוואות ויש לקחת זאת בחשבון כאשר בוחרים באיזו מהן להשקיע. בנוסף, הזכות לקבל הלוואות שמורה אך ורק לעובדים העמיתים בקופה ומעסיק המפקיד גם הוא כספים לאותה הקופה אינו רשאי למשוך ממנה הלוואה.

תנאי ההלוואה נקבעים על ידי מנהל הקופות, כלומר – האם ההלוואה תהיה צמודת פריים, או מדד והסכום שמושך העמית לא יעלה על 50% מסך הסכומים שנצברו לזכותו בעת ההלוואה, שתינתן לתקופה שלא תעלה על חמש שנים בלבד.

מנהל הקופה, אינו מאשר הלוואות בסכום שעולה על 50% מסך הנכסים של הקופה. כלומר, במידה ועמית מבקש הלוואה בסכום מסויים ועל אף שהוא עומד בכל התנאים לקבלתה, הוא עשוי שלא לקבלה מכיוון שמהקופה כבר הוצאו סכומים המגיעים למקסימום האפשרי. יתרון חשוב הוא העובדה שאפשר להמשיך להפקיד כספים לקופות גמל שנלקחה מהן הלוואה, מבלי לפגוע בתנאים שניתנו עד אותו הזמן.
הלוואה לכל מטרה  - אשראי ישיר הלוואות